Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 10 [1945-1947]

10th Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 10
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký pluk 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 11
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 10. divise
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-01.10.1947 Košice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.06.1945-DD.MM.1946 Gruska, Jan (kapitán dělostřelectva)
DD.MM.1946-DD.MM.1946 Krajcár, Jozef (kapitán dělostřelectva)
DD.MM.1946-DD.MM.1946 Beniač, Štefan (major dělostřelectva)
00.10.1946-DD.12.1946 Krajer, Emil (podplukovník dělostřelectva)
00.12.1946-01.10.1947 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1945-01.10.1947 Dělostřelecký oddíl I/10
01.06.1945-01.10.1947 Dělostřelecký oddíl II/10
01.06.1945-01.10.1947 Dělostřelecký oddíl III/10
01.09.1945-01.10.1947 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 10

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1946-01.10.1947 VÚ 4656 Košice
Výzbroj pluku : 75 mm protitankový kanón vz. 40/N, 105 mm húfnica vz.18/40/N
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Dělostřelecký pluk 10), www.zelpo.sk
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-10-1945-1947-t51137#310121Verze : 3
MOD