Main Menu
User Menu

20. letecká základna [1991-1992]

20th Air Base

     
Název:
Name:
20. letecká základna
Originální název:
Original Name:
20. letecká základna
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1991
Předchůdce:
Predecessor:
19. letištní prapor a 51. prapor radiotechnického zabezpečení
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
20. letecká základna
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1991-01.04.1992 34. stíhací bombardovací letecká divize
01.04.1992-31.12.1992 1. smíšený letecký sbor
Dislokace:
Deployed:
01.05.1991-31.12.1992 Náměšť nad Oslavou, letiště /

Velitel:
Commander:
01.05.1991-31.12.1992 Bestvina, Zdeněk (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1991-01.11.1991 51. rota radiotechnického zabezpečení "S"

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
VÚ VÚ 4966 Náměšť
Zdroje:
Sources:
Vojenský historický archiv Praha, www.vojenstvi.cz, www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/20-letecka-zakladna-1991-1992-t51130#195372Verze : 0
Velitel základny: mjr. Bestvina Zdeněk
ZV základny pro RTZ: pplk. Ing. Hroch Jiří


Zdroj: "Bez nich by nevzlétli" - Svět křídel 2008
URL : https://www.valka.cz/20-letecka-zakladna-1991-1992-t51130#296974Verze : 0