Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 51 [1945-1947]

51st Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 51
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký pluk 51
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 1
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 1. divise
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-17.11.1947 Ruzyně ,Kasárny Jana Žižky z Trocnova /
17.11.1947-01.10.1947 Ruzyně, Kasárny 17. listopadu /
Velitel:
Commander:
01.10.1945-01.10.1947
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
28.10.1945 Válečný kříž 1914-1918
12.05.1947 Válečný kříž 1939
12.05.1947 Medaile Za chrabrost před nepřítelem
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 2219 Ruzyně
28.10.1945 propůjčena standarta dělostřelecká Dělostřeleckého pluku 1
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Dělostřelecký pluk 51)
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-51-1945-1947-t51127#311457Verze : 0
MOD