Main Menu
User Menu

46. letecká technická skupina [1957-1960]

46th Air Technical Group

     
Název:
Name
46. letecká technická skupina
Originální název:
Original Name:
46. letecká technická skupina
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1957
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1960
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1957-01.10.1960 46. bombardovací letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.08.1957-01.10.1960 Přerov, letiště /

Velitel:
Commander:
01.08.1957-01.10.1960
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1957-DD.MM.1958 Husák, Ján (kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1957-01.10.1960 11. letištní prapor
01.08.1957-01.09.1960 17. letištní prapor
01.08.1957-01.09.1958 2. letištní prapor
01.09.1958-01.10.1960 27. letištní prapor

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.08.1957-01.10.1960 VÚ 9446 Přerov


Zřízena pro řízení letištních praporů u 46. bold Přerov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (46. letecká technická skupina)
URL : https://www.valka.cz/46-letecka-technicka-skupina-1957-1960-t50968#195052Verze : 0