Main Menu
User Menu

1. divise [1939-1939]

1st Division / 1. divízia

     
Název:
Name:
1. divise
Originální název:
Original Name:
1. divízia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1939-01.10.1939 Poľná armáda
Dislokace:
Deployed:
01.09.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.09.1939-01.10.1939 Pulanich, Anton ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1939-01.10.1939 Dělostřelecký pluk 1
01.09.1939-01.10.1939 Pěší pluk 1
01.09.1939-01.10.1939 Pěší pluk 4
01.09.1939-01.10.1939 Pěší pluk 6
11.09.1939-01.10.1939 Dělostřelecký pluk 4
15.09.1939-01.10.1939 Pěší pluk 35

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Jánošík".
Zdroje:
Sources:
Baka, I.: Slovenská republika a nacistická agresia prori Poľsku. Bratislava 2006.
Kliment, Charles K. – Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/1-divise-1939-1939-t50954#276956Verze : 1
MOD