Main Menu
User Menu

1. divise [1948-1950]

1st Division

     
Název:
Name:
1. divise
Originální název:
Original Name:
1. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1948
Předchůdce:
Predecessor:
5. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1950
Nástupce:
Successor:
1. divise /pěší/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1948-15.12.1948 III. sbor
15.12.1948-15.09.1950 IV. sbor
15.09.1950-01.10.1950 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.03.1948-01.10.1950 České Budějovice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.03.1948-01.09.1948 Koller, Jan (Plukovník)
01.09.1948-15.05.1949 Fanta, František (Plukovník)
15.05.1949-01.10.1950 Hanus, Karel (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.11.1948-DD.MM.1949 Václavík, Alois (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1948-01.10.1950 Pěší pluk 1
01.03.1948-01.10.1950 Pěší pluk 29
01.03.1948-01.11.1950 Pěší pluk 48
01.03.1948-01.10.1949 Pěší prapor 66 /strážní/
01.03.1948-01.10.1950 Velitelství dělostřelectva 1. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.10.1950 Husitská divise
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.03.1948-01.10.1949 VÚ 2101 České Budějovice
01.10.1949-01.10.1950 VÚ 2703 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (1. divise)
URL : https://www.valka.cz/1-divise-1948-1950-t50924#311861Verze : 0
MOD