Main Menu
User Menu

1. divise /rychlá/ [1946-1948]

1st Division /Rapid/

     
Název:
Name:
1. divise /rychlá/
Originální název:
Original Name:
1. divise /rychlá/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1946
Předchůdce:
Predecessor:
1. divise /motorisovaná/
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1948
Nástupce:
Successor:
5. divise /rychlá/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1946-01.10.1947 I. sbor
01.10.1947-01.03.1948 Vojenská oblast 1
Dislokace:
Deployed:
01.03.1946-01.03.1948 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.03.1946-19.02.1947 Brož, Jaroslav (Plukovník)
19.02.1947-DD.07.1947 Brož, Jaroslav (Brigádní generál)
DD.12.1947-01.03.1948 Bulandr, Rudolf (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1946-01.03.1948 21. tanková brigáda
01.03.1946-01.11.1946 5. pěší brigáda
01.03.1946-01.10.1947 Pěší prapor 21 /motorisovaný/
01.03.1946-01.03.1948 Pěší prapor 28 /motorisovaný/
01.03.1946-01.03.1948 Pěší prapor 5 /motorisovaný/
01.03.1946-01.03.1948 Velitelství dělostřelectva 1. divise
01.10.1947-01.02.1948 Pěší prapor 38 /motorisovaný/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
01.03.1946-01.03.1948 Řád Bohdana Chmělnického, 1. třída
01.03.1946-01.03.1948 Řád Suvorova, 2. třída
01.03.1946-01.03.1948 Válečný kříž 1939
01.03.1946-01.03.1948 Válečný kříž 1939
01.03.1946-01.03.1948 Válečný kříž 1939
01.03.1946-01.03.1948 Válečný kříž 1939
01.03.1946-01.03.1948 Válečný kříž 1939
01.03.1946-01.03.1948 Válečný kříž 1939
01.03.1946-01.03.1948 Medaile Za chrabrost před nepřítelem
01.03.1946-01.03.1948 Medaile Za chrabrost před nepřítelem
Poznámka:
Note:
01.03.1946-01.03.1948 VÚ 5316 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (1. divise /motorisovaná/)
URL : https://www.valka.cz/1-divise-rychla-1946-1948-t50923#311668Verze : 4
MOD