Main Menu
User Menu

2. divise [1949-1950]

2nd Division

     
Název:
Name:
2. divise
Originální název:
Original Name:
2. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1949
Předchůdce:
Predecessor:
2. brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1950
Nástupce:
Successor:
2. divise /pěší/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1949-01.10.1950 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1949-01.10.1950 Sušice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1949-01.12.1949 Lomský, Bohumír (Plukovník)
01.12.1949-01.10.1950 Lomský, Bohumír (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1949-01.10.1950
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 23
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 25
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 26
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 66
01.10.1949-01.11.1950 Velitelství dělostřelectva 2. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1949-01.10.1950 Divise Slovenského národního povstání
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1949-01.10.1950 VÚ 7000 Sušice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (2. divise)
URL : https://www.valka.cz/2-divise-1949-1950-t50920#311869Verze : 0
MOD