Main Menu
User Menu

3. divise /motorisovaná/ [1945-1946]

3rd Division /Motorised/

     
Název:
Name:
3. divise /motorisovaná/
Originální název:
Original Name:
3. divise /motorisovaná/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
3. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1946
Nástupce:
Successor:
3. divise /rychlá/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.03.1946 V. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.03.1946 Kroměříž, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1945-28.10.1945 Selner, Jaroslav (Plukovník)
28.10.1945-01.03.1946 Kolařík, Jan Rostislav (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1945-DD.01.1946 Suchomel, Josef (Štábní kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.03.1946 22. tanková brigáda
01.10.1945-01.03.1946 Pěší pluk 10 /motorisovaný/
01.10.1945-01.03.1946 Pěší pluk 27 /motorisovaný/
01.10.1945-01.03.1946 Pěší pluk 3 /motorisovaný/
01.10.1945-01.03.1946 Velitelství dělostřelectva 3. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.03.1946 VÚ 4523 Kroměříž
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (3. divise /motorisovaná/)
URL : https://www.valka.cz/3-divise-motorisovana-1945-1946-t50917#311886Verze : 2
MOD