Main Menu
User Menu

3. divise [1945-1945]

3rd Division

     
Název:
Name:
3. divise
Originální název:
Original Name:
3. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
3. československá divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1945
Nástupce:
Successor:
3. divise /motorisovaná/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.10.1945 V. sbor
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.10.1945 Kroměříž, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-12.06.1945 Selner, Jaroslav (Podplukovník)
12.06.1945-30.09.1945 Selner, Jaroslav (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.05.1945-01.10.1945 Suchomel, Josef (Štábní kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1945 Pěší pluk 10
25.05.1945-01.10.1945 Velitelství dělostřelectva 3. divise
01.06.1945-01.10.1945 Pěší pluk 27
01.06.1945-01.10.1945 Pěší pluk 3

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (3. divise)
URL : https://www.valka.cz/3-divise-1945-1945-t50916#311880Verze : 3
MOD