Main Menu
User Menu

4. divise /rychlá/ [1945-1949]

4th Division /Rapid/

     
Název:
Name:
4. divise /rychlá/
Originální název:
Original Name:
4. divise /rychlá/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
4. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.10.1947 VII. sbor
01.10.1947-01.05.1949 V. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.05.1949 Žilina, Kasárna P. Jilemnického /

Velitel:
Commander:
01.10.1945-20.02.1947 Stanek, Ján (Podplukovník)
20.02.1947-01.12.1947 Stanek, Ján (Plukovník)
01.12.1947-18.10.1948 Dvořák, Václav (Plukovník)
18.10.1948-01.05.1949 Dvořák, Václav (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1945-30.09.1946 Kužel-Znievčan, Vladislav (Štábní kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.10.1947 14. tanková brigáda
01.10.1945-01.11.1946 4. pěší brigáda
01.10.1945-01.05.1949 Velitelství dělostřelectva 4. divise
01.11.1946-01.10.1947 Pěší prapor 39 /motorisovaný/
01.11.1946-15.04.1949 Pěší prapor 41 /motorisovaný/
01.11.1946-01.05.1949 Pěší prapor 45 /motorisovaný/
01.10.1947-15.04.1949 24. tanková brigáda
01.10.1947-15.04.1949 Pěší prapor 17 /motorisovaný/
01.10.1947-15.04.1949 Pěší prapor 73 /samopalný/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.04.1948-01.05.1949 Fatranská divise
Vyznamenání:
Decorations:
01.10.1945
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.05.1949 VÚ 2117 Žilina
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/4-divise-rychla-1945-1949-t50915#398371Verze : 0
MOD