Main Menu
User Menu

5. divise /rychlá/ [1948-1950]

5th Division /Rapid/

     
Název:
Name:
5. divise /rychlá/
Originální název:
Original Name:
5. divise /rychlá/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1948
Předchůdce:
Predecessor:
1. divise /rychlá/
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1950
Nástupce:
Successor:
5. divise /mechanisovaná/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1948-01.10.1948 Vojenská oblast 1
01.10.1948-01.10.1950 III. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.03.1948-01.10.1950 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.03.1948-DD.06.1948 Bulandr, Rudolf (Brigádní generál)
DD.06.1948-06.01.1949 Janda, František (Brigádní generál)
06.01.1949-DD.06.1950 Janda, František (Divisní generál)
DD.06.1950-01.10.1950 Koller, Jan (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1948-01.10.1950 21. tanková brigáda
01.03.1948-01.10.1949 Pěší prapor 28 /motorisovaný/
01.03.1948-01.10.1949 Pěší prapor 38 /motorisovaný/
01.03.1948-01.10.1949 Pěší prapor 5 /motorisovaný/
01.03.1948-01.10.1950 Velitelství dělostřelectva 5. divise
01.10.1949-01.11.1950 Pěší pluk 28 /motorisovaný/
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 38 /motorisovaný/
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 5 /motorisovaný/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.10.1950 Kyjevsko-prešovská divise
Vyznamenání:
Decorations:
30.10.1948 Vojenský řád bílého lva Za vítězství, zlatá hvězda
Poznámka:
Note:
01.03.1948-01.10.1949 VÚ 5316 Praha
01.10.1949-01.10.1950 VÚ 9970 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (5. divise /rychlá/)
URL : https://www.valka.cz/5-divise-rychla-1948-1950-t50913#311685Verze : 0
MOD