Main Menu
User Menu

7. divise [1949-1950]

7th Division

     
Název:
Name:
7. divise
Originální název:
Original Name:
7. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1949
Předchůdce:
Predecessor:
7. brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1950
Nástupce:
Successor:
7. divise /pěší/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1949-15.09.1950 Vojenská oblast 3
15.09.1950-01.11.1950 IV. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1949-01.11.1950 Nový Jičín, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1949-01.11.1950 Jamriška, Dušan (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1949-01.11.1950
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1949-01.11.1950 Pěší pluk 34
01.10.1949-01.11.1950 Pěší pluk 41
01.10.1949-01.11.1950 Pěší pluk 8

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.10.1949-01.10.1950 VÚ 3478 Nový Jičín
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (7. divise)
URL : https://www.valka.cz/7-divise-1949-1950-t50910#398490Verze : 1
MOD