Main Menu
User Menu

7. divise [1945-1947]

7th Division

     
Název:
Name:
7. divise
Originální název:
Original Name:
7. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.10.1947 VI. sbor
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.10.1947 Olomouc, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-02.10.1945 Rakovčík, František (Plukovník)
02.10.1945-DD.10.1946 Rakovčík, František (Brigádní generál)
DD.10.1946-19.02.1947 Hrabovský, Jaroslav (Plukovník)
19.02.1947-30.09.1947 Hrabovský, Jaroslav (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.05.1945-01.10.1947
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1947 Pěší pluk 8
25.05.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 7. divise
01.06.1945-01.10.1947 Pěší pluk 13
01.06.1945-01.10.1947 Pěší pluk 34
01.06.1945-01.10.1945 Pěší pluk 6

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 2137 Olomouc
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (7. divise)
URL : https://www.valka.cz/7-divise-1945-1947-t50909#398484Verze : 1
MOD