Main Menu
User Menu

8. divise /rychlá/ [1947-1950]

8th Division /Rapid/

     
Název:
Name
8. divise /rychlá/
Originální název:
Original Name:
8. divise /rychlá/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1947
Předchůdce:
Predecessor:
15. divise /rychlá/
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1950
Nástupce:
Successor:
8. divise /mechanisovaná/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1947-01.11.1950 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1947-01.11.1950 Kolín, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1947-DD.01.1949 Habr, Josef (Plukovník)
DD.01.1949-01.11.1950 Novák, Vlastimil - poverený (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1947-01.11.1950
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1947-01.11.1950 23. tanková brigáda
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 21 /motorisovaný/
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 30 /motorisovaný/
01.10.1947-30.09.1949 Pěší prapor 69
01.10.1947-01.11.1950 Velitelství dělostřelectva 8. divise
01.10.1949-01.11.1950 Pěší pluk 21 /motorisovaný/
01.10.1949-01.11.1950 Pěší pluk 30 /motorisovaný/
01.10.1949-01.11.1950 Pěší pluk 69 /motorisovaný/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.10.1947-01.10.1949 VÚ 5316 Kolín
01.10.1949-01.10.1950 VÚ 7456 Kolín
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (8. divise /rychlá/)
URL : https://www.valka.cz/8-divise-rychla-1947-1950-t50908#398508Verze : 2
MOD