Main Menu
User Menu

8. divise /rychlá/ [1945-1947]

8th Division /Rapid/

     
Název:
Name:
8. divise /rychlá/
Originální název:
Original Name:
8. divise /rychlá/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
8. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
7. brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.10.1947 VI. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.10.1947

Velitel:
Commander:
01.10.1945-02.10.1945 Satorie, Jan (Plukovník)
DD.02.1946-26.10.1946 Ejem, Josef (Plukovník)
26.10.1946-01.10.1947 Ejem, Josef (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1945-DD.01.1946 Dvořák, Václav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.10.1947 13. tanková brigáda
01.10.1945-01.11.1946 3. pěší brigáda
01.10.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 8. divise
01.11.1946-01.10.1947 Pěší prapor 40 /motorisovaný/
01.11.1946-01.10.1947 Pěší prapor 43 /motorisovaný/
01.11.1946-01.10.1947 Pěší prapor 47 /motorisovaný/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 4521
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (8. divise /rychlá/)
URL : https://www.valka.cz/8-divise-rychla-1945-1947-t50907#398506Verze : 1
MOD