Main Menu
User Menu

11. divise [1945-1950]

11th Division

     
Název:
Name:
11. divise
Originální název:
Original Name:
11. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1950
Nástupce:
Successor:
11. divise /pěší/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.11.1950 III. sbor
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.11.1950 Plzeň, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.06.1945-DD.09.1945 Kučera, Václav (Plukovník)
DD.09.1945-25.10.1946 Vašátko, Václav (Plukovník)
25.10.1947-01.12.1947 Vašátko, Václav (Brigádní generál)
01.12.1947-18.10.1948 Svatoň, Eduard (Plukovník)
DD.06.1949-01.12.1949 Patera, František (Plukovník)
01.12.1949-01.11.1950 Patera, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.06.1945-DD.10.1945 Veselý, František (Štábní kapitán)
DD.10.1945-DD.10.1946 Marčal, Ladislav ( )
DD.10.1946-DD.11.1947 Herget, Josef ( )
DD.11.1947-DD.05.1948 Riedl, Hynek ( )
DD.05.1948-DD.10.1948 Ciathaml, Václav ( )
DD.10.1948-DD.10.1949 Čarský, Václav ( )
DD.10.1949-31.12.1950 Červený, Bohumil ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1945-01.11.1950 Pěší pluk 18
01.06.1945-01.11.1950 Pěší pluk 35
01.06.1945-01.11.1950 Velitelství dělostřelectva 11. divise
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 64 /strážní/
01.10.1949-27.10.1950 Pěší pluk 64

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1949 VÚ 2104 Plzeň
01.10.1949-01.11.1950 VÚ 3479 Plzeň
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (11. divise)
URL : https://www.valka.cz/11-divise-1945-1950-t50903#398552Verze : 1
MOD