Main Menu
User Menu

13. divise /rychlá/ [1945-1947]

13th Division /Rapid/

     
Název:
Name:
13. divise /rychlá/
Originální název:
Original Name:
13. divise /rychlá/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
13. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.10.1947 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.10.1947 Mladá Boleslav, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1945-02.10.1945 Fišera, Alois (Plukovník)
02.10.1945-01.04.1946 Fišera, Alois (Brigádní generál)
01.04.1946-01.10.1947 Fišera, Julius (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.01.1946-22.10.1946 Suchomel, Josef (Štábní kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.11.1946 1. pěší brigáda
01.10.1945-01.10.1947 11. tanková brigáda
01.10.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 13. divise
01.11.1946-01.10.1947 Pěší prapor 37 /motorisovaný/
01.11.1946-01.10.1947 Pěší prapor 42 /motorisovaný/
01.11.1946-01.10.1947 Pěší prapor 44 /motorisovaný/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 8841 Mladá Boleslav
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (13. divise /rychlá/)
URL : https://www.valka.cz/13-divise-rychla-1945-1947-t50900#398575Verze : 2
MOD