Main Menu
User Menu

15. divise /rychlá/ [1945-1947]

15th Division /Rapid/

     
Název:
Name:
15. divise /rychlá/
Originální název:
Original Name:
15. divise /rychlá/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
15. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
8. divise /rychlá/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.10.1947 IV. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.10.1947 Kolín, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1945-02.10.1945 Kalina, Václav (Plukovník)
02.10.1945-10.10.1946 Kalina, Václav (Brigádní generál)
10.10.1946-01.10.1947 Kumpošt, Prokop (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1945-01.10.1947
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.10.1947 12. tanková brigáda
01.10.1945-01.11.1946 2. pěší brigáda
01.10.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 15. divise
01.11.1946-01.10.1947 Pěší prapor 38 /motorisovaný/
01.11.1946-01.10.1947 Pěší prapor 46 /motorisovaný/
01.11.1946-30.09.1947 Pěší prapor 48 /motorisovaný/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 2121 Kolín
Zdroje:
Sources:
ojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (15. divise /rychlá/)
URL : https://www.valka.cz/15-divise-rychla-1945-1947-t50897#398593Verze : 0
MOD