Main Menu
User Menu

4. tanková divize [1951-1955]

4th Tank Division

     
Název:
Name:
4. tanková divize
Originální název:
Original Name:
4. tanková divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
4. divise /tanková/
Datum zániku:
Disbanded:
09.05.1955
Nástupce:
Successor:
9. tanková divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-09.05.1955 Velitelství tankového a mechanizovaného vojska
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-09.05.1955 Tábor, ? /
Velitel:
Commander:
01.01.1951-DD.MM.1951 Kratochvíl, Quido (Plukovník)
DD.MM.1951-DD.08.1952 Hrubeš, Ladislav (Plukovník)
DD.08.1952-29.04.1953 Tvrz, Augustin (Podplukovník)
29.04.1953-01.04.1954 Tvrz, Augustin (Plukovník)
01.04.1954-09.05.1955 Tvrz, Augustin (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1951-08.05.1955 Kratochvíl, Quido (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-09.05.1955 104. mechanizovaný pluk
01.01.1951-09.05.1955 14. tankový pluk
01.01.1951-09.05.1955 18. tankový pluk
01.01.1951-09.05.1955 362. dělostřelecký pluk
01.01.1951-09.05.1955 4. chemická četa
01.01.1951-09.05.1955 4. protiletadlový oddíl
01.01.1951-01.11.1952 4. průzkumná rota
01.01.1951-09.05.1955 4. spojovací prapor
01.01.1951-08.05.1955 4. ženijní prapor
01.05.1951-09.05.1955 4. raketometný oddíl
31.10.1952-09.05.1955 4. průzkumný prapor
01.11.1953-09.05.1955 17. tankový pluk
DD.MM.RRRR-08.05.1955 4. školní tankový prapor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1951-09.05.1955 VÚ Tábor
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00183 (4. tanková divize)
URL : https://www.valka.cz/4-tankova-divize-1951-1955-t50872#406453Verze : 0
MOD