Main Menu
User Menu

17. střelecká divize [1955-1958]

17th Rifle Division

     
Název:
Name:
17. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
17. střelecká divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1955
Předchůdce:
Predecessor:
7. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1955-01.10.1956 4. střelecký sbor
01.10.1956-01.10.1958 2. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
09.05.1955-01.10.1958 Opava, kasárny /

Velitel:
Commander:
09.05.1955-DD.12.1955 Špinler, Bedřich (Generálmajor)
DD.01.1956-01.10.1958 Sýkora, Bohdan (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.12.1955-DD.08.1958 Blahut, Evžen (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.05.1955-01.11.1955 7. chemická četa
09.05.1955-01.10.1958 7. raketometný oddíl
09.05.1955-01.10.1958 87. střelecký pluk
09.05.1955-01.10.1958 89. střelecký pluk
09.05.1955-01.10.1958 90. střelecký pluk
01.11.1955-30.09.1958 7. četa chemické ochrany
01.10.1956-01.10.1958 7. spojovací prapor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
09.05.1955-01.10.1958 VÚ 7338 Opava
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA- (17. střelecká divize)
URL : https://www.valka.cz/17-strelecka-divize-1955-1958-t50867#406776Verze : 0
MOD