Main Menu
User Menu

3. střelecký sbor [1954-1956]

3rd Rifle Corps

     
Název:
Name:
3. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
3. střelecký sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
3. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1956
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-01.10.1956 1. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-01.10.1956 Plzeň, ? /
Velitel:
Commander:
01.11.1954-DD.03.1955 Hrbáček, Josef (Generálmajor)
09.05.1955-12.09.1956 Dittrich, Eduard (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.04.1955-DD.11.1956 Voštera, Jan (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-09.05.1955 11. střelecká divize
01.11.1954-09.05.1955 12. střelecká divize
01.11.1954-01.10.1956 23. spojovací prapor
01.11.1954-30.09.1956 23. ženijní prapor
01.11.1954-09.05.1955 5. mechanizovaná divize
01.11.1954-01.10.1956 Velitelství dělostřelectva 3. sboru
09.05.1955-01.10.1956 1. mechanizovaná divize
09.05.1955-01.10.1956 19. střelecká divize
09.05.1955-01.10.1956 20. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.11.1954-01.10.1956 VÚ 9149 Plzeň
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, poválečná skupina, fond 00994 (3. střelecký sbor)
URL : https://www.valka.cz/3-strelecky-sbor-1954-1956-t50809#405831Verze : 0
MOD