Main Menu
User Menu

1. střelecký sbor [1954-1956]

1st Rifle Corps

     
Název:
Name:
1. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
1. střelecký sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
1. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1956
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-01.10.1956 2. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-01.10.1956 Banská Bystrica, kasárny /
Velitel:
Commander:
01.11.1954-01.10.1956 Bureš, František (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-09.05.1955 10. střelecká divize
01.11.1954-09.05.1955 13. mechanizovaná divize
01.11.1954-01.10.1956 21. spojovací prapor
01.11.1954-01.10.1956 21. ženijní prapor
01.11.1954-09.05.1955 9. střelecká divize
01.11.1954-01.10.1956 Velitelství dělostřelectva 1. sboru
09.05.1955-01.10.1956 18. střelecká divize
09.05.1955-01.10.1956 3. mechanizovaná divize
09.05.1955-01.10.1956 4. střelecká divize
01.06.1955-01.10.1956 Vojenský výcvikový prostor Lešť

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.11.1954-01.10.1956 VÚ 4559 Banská Bystrica
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, poválečná skupina, fond 01762 (1. střelecký sbor)
URL : https://www.valka.cz/1-strelecky-sbor-1954-1956-t50807#405835Verze : 1
MOD