Main Menu
User Menu

1. letištní rota "S" [1965-1991]

1st Air Base Company "S"

     
Název:
Name:
1. letištní rota "S"
Originální název:
Original Name:
1. letištní rota "S"
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1965
Předchůdce:
Predecessor:
1. rota letištní radiotechnického zabezpečení "S"
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1965-01.09.1969 1. letištní prapor
01.09.1969-01.10.1991 10. letecká armáda
01.10.1991-01.11.1991 1. smíšený letecký sbor
Dislokace:
Deployed:
01.09.1965-01.09.1969 České Budějovice, letiště /
01.09.1969-01.09.1973 Kuchyňa, letiště /
01.09.1973-01.11.1991 Hradec Králové, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.09.1965-01.09.1969 VÚ 7763 České Budějovice
01.09.1969-01.09.1973 VÚ 7763 Kuchyňa
01.09.1973-01.11.1991 VÚ 7763 Hradec Králové
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000
URL : https://www.valka.cz/1-letistni-rota-S-1965-1991-t50577#457325Verze : 1
MOD
1. letištní rota "S"


Krycí číslo: VÚ 7763


Zřízení: 1.9.1965 reorganizována nařízením čj. 00100-OMS-1965


Dislokace:
České Budějovice (1965 - 1969)
Kuchyňa
Hradce Králové


Nadřízená jednotka:
1. letištní prapor (1965 - 1969)



Zrušení: 31.10.1991


Zdroj:
www.vojenstvi.cz , ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/1-letistni-rota-S-1965-1991-t50577#194196Verze : 0