Main Menu
User Menu

Vozatajský prapor 1 [1920-1933]

1st Train Battalion

     
Název:
Name:
Vozatajský prapor 1
Originální název:
Original Name:
Vozatajský prapor 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Vozatajský prapor č. 8
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1933
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
15.09.1925-15.09.1933 Zemské vojenské velitelství v Praze
Dislokace:
Deployed:
15.12.1920-15.09.1933 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.12.1920-DD.12.1921 Babor, Josef (podplukovník vozatajstva)
00.12.1921-DD.01.1922 Babor, Josef (plukovník vozatajstva)
00.01.1922-DD.12.1922 Koláčný, Václav (major vozatajstva)
00.12.1922-DD.10.1923 Koláčný, Václav (podplukovník vozatajstva)
00.10.1923-DD.12.1925 Papoušek, Václav (podplukovník vozatajstva)
00.12.1925-DD.12.1926 Maťátko, Bohumír (podplukovník vozatajstva)
00.12.1926-DD.12.1927 Deworetzký, Karel (štábní kapitán vozatajstva)
00.12.1927-DD.02.1929 Deworetzký, Karel (major vozatajstva)
00.02.1929-DD.02.1931 Wolf, Josef (podplukovník vozatajstva)
00.02.1931-DD.03.1931 Beránek, Ladislav (major vozatajstva)
00.03.1931-DD.10.1932 Beránek, Ladislav (podplukovník vozatajstva)
00.10.1932-15.09.1933 Janáček, Jaroslav (podplukovník vozatajstva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 1
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 18
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 2
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 5

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Vozatajsky-prapor-1-1920-1933-t50297#464601Verze : 4
MOD