Main Menu
User Menu

Vozatajský prapor 2 [1920-1933]

2nd Train Battalion

     
Název:
Name:
Vozatajský prapor 2
Originální název:
Original Name:
Vozatajský prapor 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Vozatajský prapor č. 9
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1933
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
15.09.1925-15.09.1933 Zemské vojenské velitelství v Praze
Dislokace:
Deployed:
15.12.1920-15.09.1933 Josefov, Velitelská budova /

Velitel:
Commander:
15.12.1920-DD.01.1923 Perner, Jan (podplukovník vozatajstva)
00.01.1923-DD.04.1925 Hrubý, Emanuel (podplukovník vozatajstva)
00.04.1925-DD.05.1925 Lízal, Antonín (podplukovník vozatajstva)
00.05.1925-DD.10.1925 Ruml, Karel (major vozatajstva)
00.10.1925-DD.11.1926 Sobotka, Josef (podplukovník vozatajstva)
00.11.1926-DD.12.1926 Froněk, Jaromír (štábní kapitán vozatajstva)
00.12.1926-DD.04.1929 Froněk, Jaromír (major vozatajstva)
00.04.1929-DD.10.1932 Stratil, Karel (podplukovník vozatajstva)
00.10.1932-15.09.1933 Hübner, Richard (major vozatajstva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 13
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 19
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 3
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 4

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Vozatajsky-prapor-2-1920-1933-t50296#464604Verze : 2
MOD