Main Menu
User Menu

4. mechanizovaný sbor [1940-1941]

4th Mechanised Corps / 4-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
4. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
4-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
49. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.06.1940-15.07.1941 6. armáda
Dislokace:
Deployed:
30.06.1940-22.06.1941 Lvov, ? /
22.06.1941-15.07.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
30.06.1940-17.01.1941 Potapov, Michail Ivanovič (generálmajor tankového vojska)
17.01.1941-15.07.1941 Vlasov, Andrej Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/4-mechanizovany-sbor-1940-1941-t50207#564955Verze : 4
MOD