Main Menu
User Menu

Ženijní skupinové velitelství IX [1936-1937]

9th Engineer Group Headquarters

     
Název:
Name:
Ženijní skupinové velitelství IX
Originální název:
Original Name:
Ženijní skupinové velitelství IX
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.06.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.04.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
12.06.1936-18.04.1937 Ředitelství opevňovacích prací
Dislokace:
Deployed:
12.06.1936-18.04.1937 Domažlice, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
12.06.1936-18.04.1937 Hlavsa, Zdeněk (Kapitán)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Zenijni-skupinove-velitelstvi-IX-1936-1937-t50202#577414Verze : 1
MOD
Ženijní skupinové velitelství IX [1936-1937]


Velitelství vzniklo 12. června 1936. Nacházelo se v Domažlicích a od listopadu 1936 v Praze, podléhalo Ředitelství opevňovacích prací [1935-1939]. Velitelství mělo zajišťovat výstavbu těžkého opevnění na Šumavě (uzávěry Capartice, Česká Kubice, Maxov, Nýrsko a Všeruby, celkem 23 izolovaných pěchotních srubů), ale tento projekt byl zrušen.
Součástí ženijního skupinového velitelství bylo:
velitelství s hospodářskou správou a pomocnou četou.
Velitelství bylo 18. dubna 1937 zrušeno.


Velitelem ženijního skupinového velitelství byl:
kapitán ženijního vojska Zdeněk Hlavsa (červen 1936 – duben 1937).


Literatura:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Zenijni-skupinove-velitelstvi-IX-1936-1937-t50202#193293Verze : 0
MOD