Main Menu
User Menu

51. letištní prapor [1974-1992]

51st Air Base Battalion

     
Název:
Name:
51. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
51. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1974
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1992
Nástupce:
Successor:
51. prapor letištního a radiotechnického zabezpečení
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1974-01.11.1992
Dislokace:
Deployed:
01.09.1974-01.11.1992 Prostějov, letiště /

Velitel:
Commander:
01.09.1974-DD.MM.RRRR Rábek, Josef (podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Markovský, Karel (kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sochora, Gustav (kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sobotík, Jaromír (kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pešička, Zdeněk (major)
DD.MM.RRRR-01.11.1992 Rotrekl, Jaromír (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.09.1974-01.11.1985 VÚ 3798 Prostějov
01.11.1985-01.11.1992 VÚ 6918 Prostějov
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 0000 (51. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/51-letistni-prapor-1974-1992-t50184#454505Verze : 0
MOD
51. letištní prapor (51. lpr)


Krycí číslo: VÚ 3798 ; od 31.10.1985 VÚ 6918


Zřízení: 1.9.1974


Dislokace: Prostějov



Zabezpečovaná jednotka: 51. vrtulníkový pluk



Zrušení: 1.11.1992 - reorganizován do složení 51. praporu letištního a radiotechnického zabezpečení


Velitelé 51. letištního praporu:


plk.Ing. Rábek Josef,
kpt. Ing. Markovský Karel,
kpt. Ing. Sochora Gustav,
kpt. Ing. Sobotík Jaromír,
mjr. Pešička Zdeněk,
mjr. Ing. Rotrekl Jaromír


Zdroj:
Evidenční karta útvaru
"Bez nich by nevzlétli" - Svět křídel 2008
www.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/51-letistni-prapor-1974-1992-t50184#193266Verze : 0