Main Menu
User Menu

Cyklistická ženijní rota 2 [1935-1937]

2nd Bicycle Engineer Company

     
Název:
Name:
Cyklistická ženijní rota 2
Originální název:
Original Name:
Cyklistická ženijní rota 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1937
Nástupce:
Successor:
Motorisovaná ženijní rota 13
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1935-01.10.1937 Ženijní pluk 3
Dislokace:
Deployed:
01.10.1935-01.10.1937 Komárno, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Cyklisticka-zenijni-rota-2-1935-1937-t50085#578883Verze : 0
MOD
Cyklistická ženijní rota 2 [1935-1937]


Rota vznikla 1. října 1935. Nacházela se v Komárně a podléhala velitelství Ženijního pluku 3 [1920-1938].
Součástí roty bylo:
velitelství roty s pomocným družstvem,
1. ženijní četa,
2. ženijní četa,
3. ženijní četa,
ženijní kulometná četa.
Rota byla 1. října 1937 přejmenována na Motorisovanou ženijní rotu 13 [1937-1938].


Literatura:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Cyklisticka-zenijni-rota-2-1935-1937-t50085#193028Verze : 0
MOD