Main Menu
User Menu

Hlavní správa pozemních vojsk [1966-1969]

Main Department of Ground Troops

     
Název:
Name:
Hlavní správa pozemních vojsk
Originální název:
Original Name:
Hlavní správa pozemních vojsk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1966
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1969
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1966-01.09.1969 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.11.1966-01.09.1969 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.11.1966-14.03.1968 Janko, Vladimír (Generálplukovník)
15.03.1968-01.09.1969, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1966-01.09.1967 Hlavní správa Pohraniční stráže
01.11.1966-01.09.1969 Správa chemického vojska
01.11.1966-01.09.1969 Správa operační a bojové přípravy
01.11.1966-01.09.1969 Správa protivzdušné obrany
01.11.1966-01.09.1969 Správa raketového vojska a dělostřelectva
01.11.1966-01.09.1969 Správa spojovacího vojska
01.11.1966-01.09.1969 Správa ženijního vojska
01.11.1966-01.09.1969 Tanková a automobilní služba
01.09.1967-01.09.1969 Velitelství Pohraniční stráže

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-sprava-pozemnich-vojsk-1966-1969-t50067#420860Verze : 0
MOD