Main Menu
User Menu

Letka 6 [1924-1929]

6th Flight

     
Název:
Name:
Letka 6
Originální název:
Original Name:
Letka 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.05.1924
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká rota 6
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1929
Nástupce:
Successor:
Letka 64
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.05.1924-15.06.1926 Letecký pluk 3
15.06.1926-01.10.1929 II. peruť leteckého pluku 3
Dislokace:
Deployed:
04.05.1924-01.10.1929 Vajnory, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
Velitel:
Commander:
04.05.1924-20.05.1924 Šebesta, Sylvestr (kapitán letectva)
20.05.1924-01.08.1924 Syka, Ladislav (kapitán letectva)
01.08.1924-15.06.1926 Stanovský, Vilém (štábní kapitán letectva)
15.06.1926-01.11.1927 Svoboda, Jiljí (kapitán letectva)
01.11.1927-01.04.1928 Seehars, Karel (kapitán letectva)
01.04.1928-30.11.1928 Svoboda, Jiljí (štábní kapitán letectva)
30.11.1928-09.01.1929 Neubauer, Jaroslav (kapitán letectva)
09.01.1929-15.03.1929 Dragoun, Karel (štábní kapitán letectva)
15.03.1929-01.10.1929 Svoboda, Jiljí (štábní kapitán letectva)
Výzbroj:
Armament:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Letecký pluk 2
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Letka-6-1924-1929-t49926#192717Verze : 0
MOD