Main Menu
User Menu

4. těžká dělostřelecká brigáda [1945-1945]

4th Heavy Artillery Brigade

     
Název:
Name:
4. těžká dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
4. těžká dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1945
Nástupce:
Successor:
7. dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-01.10.1945 Velitelství dělostřelectva 4. oblasti
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-01.08.1945 Malacky, kasárny /
01.08.1945-01.10.1945 Žilina, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1945-01.10.1945 Dobrovodský, Jozef (Podplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.06.1945-01.10.1945
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1945-01.10.1945 Dělostřelecký oddíl 310
01.06.1945-01.10.1945 Dělostřelecký oddíl 311
01.06.1945-01.10.1945 Dělostřelecký oddíl 312
01.06.1945-01.10.1945 Dělostřelecký oddíl 334

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/4-tezka-delostrelecka-brigada-1945-1945-t49865#309644Verze : 3
MOD