Main Menu
User Menu

27. letištní prapor [1951-1964]

27th Air Base Battalion

     
Název:
Name:
27. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
27. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1951
Předchůdce:
Predecessor:
27. letecká základna
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1964
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1952-01.08.1957 3. letecká technická divize
01.08.1957-01.10.1958 34. letecká technická skupina
01.09.1958-01.10.1960 46. letecká technická skupina
01.10.1960-01.08.1963 Letecké učiliště
01.08.1963-01.09.1964 Vyšší letecké učiliště
Dislokace:
Deployed:
15.03.1951-01.09.1964 Trenčín, letiště /

Velitel:
Commander:
15.03.1951-01.07.1953 Šumichrast, Mikuláš (Major)
01.07.1953-19.06.1954 Šumichrast, Mikuláš (Podplukovník)
19.06.1954-04.08.1958 Šumichrast, Mikuláš (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1953-01.11.1954 34. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby III. třídy
01.11.1954-01.10.1957 14. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby I.třídy

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
15.03.1951-01.09.1964 VÚ 1536 Trenčín
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 0000 (27. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/27-letistni-prapor-1951-1964-t49763#454658Verze : 0
MOD
27. letištní prapor (27. lpr)


Zabezpečované jednotky:
3. letecký školní pluk (1951 - 1954)
32. bitevní letecký pluk (1954 - 1960)
3. letecký školní pluk LU/VLU (1954 - 1961)


Zdroj:
www.vojenstvi.cz, ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/27-letistni-prapor-1951-1964-t49763#192420Verze : 1