Main Menu
User Menu

19. letištní prapor [1952-1954]

19th Air Base Battalion

     
Název:
Name:
19. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
19. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1954
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1952-01.04.1954 3. letecká technická divize
Dislokace:
Deployed:
01.03.1952-01.04.1954 Brno, ? /

Velitel:
Commander:
01.03.1952-01.04.1954 Čejka, ? (kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.03.1952-01.04.1954 VÚ 8077 Brno
Zabezpečovaná jednotka: 32. letecký bitevní pluk
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond (19. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/19-letistni-prapor-1952-1954-t49690#454472Verze : 0
MOD
19. letištní prapor (19. lpr)


Krycí číslo: VÚ 8077


Zřízení:1.3.1952


Dislokace:
Brno (1952 - 1954)


Nadřízený stupeň:
Velitelství 3. letecké technické divize (1952 - 1954)


Zabezpečovaná jednotka:
32. letecký bitevní pluk (1952 - 1954)


Zrušení: 1.4.1954 - redislokace 32. bitevního leteckého pluku do Trenčína


- Velitelé 19. letištního praporu:


kpt. Čejka…,


Zdroj:
"Bez nich by nevzlétli" - Svět křídel 2008
www.vojenstvi.cz, ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/19-letistni-prapor-1952-1954-t49690#192214Verze : 0