Main Menu
User Menu

3. horský střelecký sbor [1942-1954]

3rd Mountain Rifle Corps / 3-й горнострелковый корпус

     
Název:
Name:
3. horský střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
3-й горнострелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1954
Nástupce:
Successor:
3. střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.06.1942-30.06.1942 Zakavkazský front
30.06.1942-DD.10.1942 46. armáda
DD.10.1942-DD.01.1943 9. armáda
DD.01.1943-DD.01.1943 58. armáda
DD.01.1943-DD.05.1943 47. armáda
DD.05.1943-20.11.1943 56. armáda
20.11.1943-DD.09.1944 Samostatná přímořská armáda
DD.09.1944-DD.01.1945 18. armáda
DD.01.1945-DD.04.1945 1. gardová armáda
DD.04.1945-DD.05.1945 60. armáda
DD.05.1945-DD.11.1954 38. armáda
Dislokace:
Deployed:
07.06.1942-30.06.1942 Suchumi, ? /
30.06.1942-09.07.1945 východoevropské válčiště
09.07.1945-DD.11.1954 Užhorod, ? /

Velitel:
Commander:
07.06.1942-11.10.1942 Leselidze, Konstantin Nikolajevič (generálmajor dělostřelectva)
11.10.1942-05.01.1943 Perekrestov, Grigorij Nikiforovič (Polkovnik / Полковник)
05.01.1943-25.04.1943 Sergackov, Vasilij Fadějevič (Geněral-major / Генерал-майор)
25.04.1943-11.03.1944 Lučinskij, Alexandr Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
11.03.1944-18.03.1944 Koldubov, Michail Iljič (gardový generálmajor)
18.03.1944-17.04.1944 Švarec, Nikolaj Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
17.04.1944-21.05.1944 Lučinskij, Alexandr Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
21.05.1944-30.01.1946 Veděnin, Andrej Jakovlevič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.01.1946-DD.05.1947 Gagen, Nikolaj Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.05.1947-02.12.1949 Kazarcev, Alexandr Ignaťjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.12.1949-DD.02.1953 Gladyšev, Stěfan Trofimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.02.1953-20.07.1953 Inauri, Alexej Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.07.1953-DD.11.1954 Onuprijenko, Dmitrij Platonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.06.1942-DD.03.1943 9. horská střelecká divize
DD.06.1943-05.09.1943 9. horská střelecká divize
09.10.1943-DD.11.1954 128. gardová horská střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1944-DD.11.1954 Karpatský horský střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
URL : https://www.valka.cz/3-horsky-strelecky-sbor-1942-1954-t49626#565278Verze : 7
MOD