Main Menu
User Menu

13. letištní prapor [1952-1958]

13th Air Base Battalion

     
Název:
Name:
13. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
13. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1952-01.03.1955 2. letecká technická divize
01.03.1955-01.08.1957 Letecký týl
01.08.1957-01.10.1958 5. letecká technická skupina
Dislokace:
Deployed:
01.03.1952-01.10.1958 Žatec, letiště /

Velitel:
Commander:
01.03.1952-DD.MM.RRRR Spanilý, Oto (podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Němeček, Josef (kapitán) - pověřen
DD.MM.RRRR-01.10.1958 Matuška Alfons (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.03.1952-01.10.1958 VÚ 8672 Žatec
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský správní archiv Olomouc, skupina ČSLA, fond 611 (13. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/13-letistni-prapor-1952-1958-t49616#454587Verze : 1
MOD
13. letištní prapor (13. lpr)


Krycí číslo: VÚ 8672


Zřízení: 1.3.1952


Dislokace: Žatec


Nadřízený stupeň:
Velitelství 2. letecké technické divize (1952 - 1955)
Velitelství letectva - hlavní týl (1955 - 1957)
Velitelství 5. letecké technické skupiny (1957 - 1958)


Zabezpečované jednotky:
15. letecký stíhací pluk (1952 - 1954)
15. stíhací letecký pluk (1954 - 1958)



Zrušení: k 1.10.1958 (fakticky 15.8.1958)


Zdroj:
www.vojenstvi.cz , ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/13-letistni-prapor-1952-1958-t49616#192065Verze : 0