Main Menu
User Menu

12. letištní prapor [1952-1958]

12th Air Base Battalion

     
Název:
Name:
12. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
12. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1952-01.03.1955 2. letecká technická divize
01.03.1955-01.08.1957 Letecký týl
01.08.1957-01.10.1958 1. letecká technická skupina
Dislokace:
Deployed:
01.09.1952-01.10.1955 České Budějovice, letiště /
01.10.1955-01.10.1958 Bechyně, letiště /

Velitel:
Commander:
01.09.1952-DD.MM.RRRR Pajas, Miroslav (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
DD.MM.RRRR-01.10.1958 Voháňka, Karel (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.09.1952-01.10.1955 VÚ 3834 České Budějovice
01.10.1955-01.10.1958 VÚ 3834 Bechyně
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 0000 (12. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/12-letistni-prapor-1952-1958-t49615#454598Verze : 1
MOD
12. letištní prapor (12. lpr)


Krycí číslo: VÚ 3834


Zřízení:1.9.1952


Dislokace:
České Budějovice (1952 - 1955)
Bechyně (1955 - 1958)


Nadřízený stupeň:
Velitelství 2. letecké technické divize (1952 - 1955)
Velitelství letectva - hlavní týl (1955 - 1957)
Velitelství 1. letecké technické skupiny (1957 - 1958)


Zabezpečované jednotky:
19. letecký stíhací pluk (1952 - 1954)
19. stíhací letecký pluk (1954 - 1958)


Zrušení: k 1.10.1958


Zdroj:
www.vojenstvi.cz , ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/12-letistni-prapor-1952-1958-t49615#192064Verze : 0