Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 501 [1949-1950]

501st Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 501
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký pluk 501
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1950
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 42
Dělostřelecký pluk 43
Dělostřelecký pluk 44
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1949-15.09.1950 Velitelství dělostřelectva 3. oblasti
15.09.1950-01.10.1950 ?
Dislokace:
Deployed:
01.10.1949-01.10.1950 Tábor

Velitel:
Commander:
01.10.1949-01.10.1950 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1949-01.10.1950 Dělostřelecký oddíl I/501
01.10.1949-01.10.1950 Dělostřelecký oddíl II/501
01.10.1949-01.10.1950 Dělostřelecký oddíl III/501
01.10.1949-01.10.1950 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 501
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.10.1949-01.10.1950 VÚ 0000 Tábor
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Dělostřelecký pluk 501)
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-501-1949-1950-t49564#399326Verze : 0
MOD
K 1.10.1949 mal 57 dôstojníkov, 8 poddôstojníkov z povolania, 573 vojakov základnej služby, tj. celkom 638 vojakov. Pluk bol vyzbrojený 15 cm húfnicami vz. 18 N.


velitelská batéria (velitelská čata, telegrafná čata, radiová čata, dopravná čata),
I. dělostřelecký oddiel (3 delostrelecké batérie, z toho jedna rámcová)
II. dělostřelecký oddiel (3 delostrelecké batérie, z toho jedna rámcová)
III. dělostřelecký oddiel (3 delostrelecké batérie, z toho jedna rámcová)
náhradný oddiel (s náhradnou batériou).



Z I. oddielu sa vytvoril 42. dělostřelecký pluk
z II. oddielu vytvoril 43. dělostřelecký pluk
III. oddielu sa vytvoril 44. dělostřelecký pluk
Náhradný oddiel zanikol v apríli 1951.



Zdroj: www.vojenstvi.cz, ISSN : 1802-1514 archív autora
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-501-1949-1950-t49564#191912Verze : 0
MOD