Main Menu
User Menu

11. dělostřelecká brigáda [1945-1947]

11th Artillery Brigade

     
Název:
Name:
11. dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
11. dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
8. dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 4. oblasti
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.10.1947 Košice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1945-15.01.1947 Dobrovodský, Jozef (Podplukovník)
15.01.1947-01.10.1947 Vesel, Milan (Podplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1945-01.10.1947 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1945-01.10.1947 Dělostřelecký pluk 307
01.12.1945-01.10.1947 Dělostřelecký pluk 308

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1946-01.10.1947 VÚ 2243 Košice
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/11-delostrelecka-brigada-1945-1947-t49465#191670Verze : 2
MOD