Main Menu
User Menu

6. výsadková průzkumná rota [1969-1976]

6th Airborne Reconnaissance Company

     
Název:
Name:
6. výsadková průzkumná rota
Originální název:
Original Name:
6. výsadková průzkumná rota
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
4. výsadková průzkumná rota
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1976
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-01.09.1976 22. výsadkový pluk
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.09.1976 Prostějov, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1969-DD.MM.1973 Lang, Vlastimil
DD.MM.1973-DD.MM.1976 Čejka, Petr
DD.MM.1976-01.09.1976 Porostovský, Miroslav
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.09.1969-01.09.1976
Poznámka:
Note:
01.09.1969-01.09.1976 VÚ 8280/6 Prostějov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA (6. výsadková průzkumná rota)
URL : https://www.valka.cz/6-vysadkova-pruzkumna-rota-1969-1976-t49349#408883Verze : 2
MOD

6. výsadková průzkumná rota

Vznik: 1. 9. 1969 redislokací 4. výsadková průzkumná rota

Krycí číslo: VÚ 8280/6

Dislokace: Prostějov

Nadřízený stupeň: 22. výsadkový pluk

Velitelé:
1969 - 1973 mjr. Vlastimil Lang
1973 - 1976 mjr. Petr Čejka
1976 - 1976 por. Ing. Miroslav Porostovský

Podřízené jednotky:

Předurčení:
Navázala na předurčení 6. roty 7. výsadkového pluku ZU. Při mobilizaci by byla rozšířena na prapor, který by v operačním použití přecházel do působnosti Zpravodajského oddělení 4. armády.

Zrušení: 1976

Zdroj:
Švrlo, P.: Slovenskí vojenskí výsadkári (1939 - 2004)
www.csla.cz
archív autora
URL : https://www.valka.cz/6-vysadkova-pruzkumna-rota-1969-1976-t49349#191470Verze : 0
MOD