Main Menu
User Menu

Centrum řízení vzdušních operací [2000-2006]

Control Center of Air Operations

     
Název:
Name:
Centrum řízení vzdušních operací
Originální název:
Original Name:
Centrum riadenia vzdušných operácií vzdušných síl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.2000
Předchůdce:
Predecessor:
Veliteľské stanovište Veliteľstvo vzdušných síl
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.2006
Nástupce:
Successor:
Operačné centrum Brigády velenia, riadenia a prieskumu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.2000-01.04.2006 Veliteľstvo vzdušných síl
Dislokace:
Deployed:
01.10.2000-01.04.2006 Sliač, kasárny

Velitel:
Commander:
01.10.2000-DD.MM.RRRR , ( )
01.08.2005-01.04.2006 Svoboda, Ľubomír (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.01.2004-31.03.2006 Skupina taktického leteckého navádzania
Poznámka:
Note:
v zostave BrVRPs VzS používa jej pridelené krycie číslo VÚ 3030
Zdroje:
Sources:
Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6, archív autora
URL : https://www.valka.cz/Centrum-rizeni-vzdusnich-operaci-2000-2006-t49312#306514Verze : 0
MOD