Main Menu
User Menu

47. rota pozemního zabezpečení navigace [1957-1958]

47th Ground Support Navigation Company

     
Název:
Name:
47. rota pozemního zabezpečení navigace
Originální název:
Original Name:
47. rota pozemního zabezpečení navigace
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1957
Předchůdce:
Predecessor:
47. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
47. prapor pozemního zabezpečení navigace
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1957-01.10.1958 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.10.1957-01.10.1958 Praha, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.10.1957-01.10.1958 VÚ 1607 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000
URL : https://www.valka.cz/47-rota-pozemniho-zabezpeceni-navigace-1957-1958-t49058#456147Verze : 0
MOD
47. rota pozemního zabezpečení navigace (47. r pzn)


Krycí číslo : VÚ 1607


Zřízení: 1.10.1957 - přejmenována ze 47. roty leteckých zabezpečovacích prostředků


Dislokace : Praha Kbely


Nadřízený stupeň: Velitelství letectva


Zabezpečované jednotky:
1. dopravní výsadkový letecký pluk (1957 - 1958)
8. stíhací letecký pluk (1957 - 1958)



Zrušení: 30.9.1958 - k 1.10.1958 reorganizována na 47. prapor pozemního zabezpečení navigace (47. prpzn)


Zdroj:
www.vojenstvi.cz , ISSN : 1802-1514
URL : https://www.valka.cz/47-rota-pozemniho-zabezpeceni-navigace-1957-1958-t49058#190690Verze : 0