Main Menu
User Menu

7. letištní prapor [1951–1968]

7th Air Base Battalion

     
Název:
Name:
7. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
7. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1968
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1951-DD.MM.1951 2. letecká technická divize
DD.MM.1951-DD.MM.1955 1. letecká technická divize
DD.MM.1955-DD.MM.1957 Letecký týl
DD.MM.1957-DD.MM.1958 5. letecká technická skupina
DD.MM.1958-DD.MM.1961 3. letecká technická skupina
DD.MM.1961-01.10.1968 3. letecká technická divize
Dislokace:
Deployed:
15.03.1951-DD.MM.1951 Brno, letiště /
DD.MM.1951-01.10.1968 Hradčany, letiště /

Velitel:
Commander:
15.03.1951-DD.MM.RRRR César, Josef (štábní kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Jirout, Bohumil (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Starý, Karel (major)
DD.MM.RRRR-01.10.1968 Bizdra, Bohumil (podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1953-15.05.1955 11. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby I.třídy
01.09.1962-01.09.1963 7. rota letištní a pozemního zabezpečení navigace "S"
01.09.1963-01.09.1965 7. rota letištní a radiotechnického zabezpečení "S"
01.09.1965-15.10.1968 7. letištní rota "S"

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
15.03.1951-DD.MM.1951 VÚ 3843 Brno
DD.MM.1951-01.10.1968 VÚ 3843 Hradčany
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 0000 (7. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/7-letistni-prapor-1951-1968-t48955#454556Verze : 0
MOD
7. letištní prapor (7. lpr)


Krycí číslo: VÚ 3843


Zřízení: 15.3.1951


Dislokace:
Brno (1951)
Hradčany (1951 - 1968)


Nadřízené stupně :
Velitelství 2. letecké technické divise ( 1951)
Velitelství 1. letecké technická divise ( 1951 - 1955)
Velitelství letectva - letecký týl (1955 - 1957)
Velitelství 5. letecké technické skupiny (1957 - 1958)
Velitelství 3. letecké technické skupiny (1958 - 1961)
Velitelství 3. letecké technické divise (1961 - 1968)


Podřízené jednotky:
7. letištní a PZN rota “S“ (1962 - 1963)
7. letištní a RTZ rota „S“ (1963 - 1965)
7. letištní rota „S“ (1965 - 1968)


Zabezpečovaná jednotka:
47. letecký pluk (1951)
25. letecký bombardovací pluk (1951 - 1954)
29. bombardovací letecký pluk (1954 - 1955)
17. stíhací letecký pluk (1955 - 1964)
2. stíhací bombardovací letecký pluk (1964 - 1968)


Zrušení: 1.10.1968


Zdroj:
www.vojenstvi.cz, ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/7-letistni-prapor-1951-1968-t48955#190363Verze : 0