Main Menu
User Menu

Hitschold, Hubertus

     
Příjmení:
Surname:
Hitschold
Jméno:
Given Name:
Hubertus
Jméno v originále:
Original Name:
Hubertus Hitschold
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
07.07.1912 Kurwien (Karwica) /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
10.03.1966 Söcking (Starnberg) /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
veliteľ 2. leteckej flotily
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
Držiteľ Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami a mečmi.
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hitschold-Hubertus-t48802#413452Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Hitschold
Jméno:
Given Name:
Hubertus
Jméno v originále:
Original Name:
Hubertus Hitschold
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
18.06.1942-25.06.1943 Velitel : Bitevní eskadra 1
DD.MM.1943-31.08.1943 Velitel : Eskadra střemhlavých bombardérů 101
DD.07.1942-DD.MM.RRRR Velitel : Zkušební jednotka pro boj s tanky
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Letecké velitelství 2
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Letecké velitelství Sardinie

Ručně vyplněné položky:
Vyznamenání:
Awards:

15.09.1939

Železný kříž 1939 II. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

11.05.1940

Železný kříž 1939 I. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

21.07.1940

Rytířský kříž Železného kříže 1939
Knight's Cross of the Iron Cross
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
-

31.12.1941

Rytířský kříž Železného kříže s dubovou ratolesti
Knight's Cross with Oak Leaves
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub
57. držiteľ Dubových ratolestí.

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hitschold-Hubertus-t48802#429619Verze : 0
MOD
Generalmajor Hubertus Hitschold


Nar. 7.7.1912 v Kurwienu.


Od 1.4.1930 příslušníkem Reichswehru. Do března 1931 získal ve škole dopravního letectva pilotní průkaz, poté následoval stíhací kurs v sovětském Lipecku. Poté nastoupil 1.10.1931 k 2. jezdeckému pluku. 1.8.1933 povýšena na poručíka.
1935 přeložen do nově založené Luftwaffe, 1.10.1935 povýšen na nadporučíka. Byl mezi prvními piloty I./St.G 163, která byla později přejmenována na I./ StG 2 . Od r 1937 velitel letky, o rok později povýšen na kapitána.
15.9.1939 uprostřed polského tažení byl vyznamenán Železným křížem II. třídy a od 1.10. převzal velení I. skupiny. Následovalo francouzské tažení 19.7.1940 byl povýšen na majora a o dva dny později obdržel Rytířský kříž. Následovaly boje nad kanálem La Manche, Balkánem a Krétou.
Na začátku bojů na východě byl sestřelen za sovětskou linií fronty, ale byl zachráněn velitelem 3. letky který přistál a naložil ho i se střelcem do svého Ju 87 a zachránil jej. 16.10.1941 byl jmonován velitelem školy pro střemhlavé letce ve Wertheimu. Za dosavadní nasazení obdržel 31.12.1941 jako 57. voják Wehrmachtu Dubové ratolesti.
18.6.1942 se stal komodorem StG 1 . 1.2.1943 byl povýšen na podplukovníka. A 10.6.1943 převzal velení 2. letecké armády.
A od 12.11.1943 ve stal velitelem bitevních letců, kde se zasadil o urychlení přezbrojování bitevních eskader na Fw 190.
1.7.1944 povýšen na plukovníka a 1.1.1945 na generálmajora.
Zemřel 10.3.1966


Zdroj:
osobní archiv autora
URL : https://www.valka.cz/Hitschold-Hubertus-t48802#189914Verze : 0
MOD