Main Menu
User Menu

46. letecká divizní opravna [1953-1960]

46th Divisional Air Repair

     
Název:
Name:
46. letecká divizní opravna
Originální název:
Original Name:
46. letecká divizní opravna
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Pojízdná opravna letounů velitelství 46. letecká bombardovací divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1960
Nástupce:
Successor:
25. letecká opravna
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1953-01.11.1954 46. letecká bombardovací divize
01.11.1954-01.08.1960 46. bombardovací letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.01.1953-DD.11.1955 Hradčany, letiště /
DD.11.1955-01.08.1960 Přerov, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1953-DD.MM.1955 Kaláb, ? kapitán)
DD.MM.1955-DD.MM.1957 Trkal, Otakar (kapitán)
DD.MM.1957-01.08.1960 Novák, Miroslav (Nadporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1953-DD.11.1955 VÚ 6009 Hradčany
DD.11.1955-31.07.1960 VÚ 6009 Přerov
Zdroje:
Sources:
Vojenský historický archiv Praha; Fond č. 1043-46.bombardovací letecká divize
www.valka.cz
www.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/46-letecka-divizni-opravna-1953-1960-t48779#189855Verze : 1