Main Menu
User Menu

Velitelství protivzdušné obrany státu [1976-1990]

State Air Defense Command

     
Název:
Name:
Velitelství protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Velitelství protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1976
Předchůdce:
Predecessor:
7. armáda protivzdušné obrany státu
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1990
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1976-01.05.1990 Federální ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1976-DD.09.1981 Praha, kasárny /
DD.09.1981-01.05.1990 Stará Boleslav, velitelské stanoviště /

Velitel:
Commander:
01.01.1976-01.04.1977 Marušák, Josef (Generálporučík)
01.04.1977-DD.12.1983 Prelec, Michal (Generálporučík)
DD.12.1983-01.05.1990 Matyáš, Jaroslav (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.11.1977-DD.09.1984 Lichvár, Štefan (Generálmajor)
DD.MM.1986-01.05.1990 Jurica, Rudolf (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-protivzdusne-obrany-statu-1976-1990-t48626#420938Verze : 2
MOD