Main Menu
User Menu

20. stíhací letecký pluk [1956-1961]

20th Fighter Air Regiment

     
Název:
Name:
20. stíhací letecký pluk
Originální název:
Original Name:
20. stíhací letecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
20. stíhací bombardovací letecký pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1956-01.10.1958 6. stíhací letecká divize
01.10.1958-01.09.1961 22. stíhací letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1956-30.09.1960 Čáslav, letiště /
01.10.1960-01.09.1961 Náměšť nad Oslavou, letiště /

Velitel:
Commander:
01.10.1956-DD.MM.1956 Matoušek, Ladislav (major)
DD.MM.1956-DD.MM.1958 Lindovský, Miroslav (major)
DD.MM.1958-01.09.1961 Novák, František (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1956-31.08.1961 Velitelské stanoviště 20. stíhacího leteckého pluku
01.10.1960-01.09.1961 51. prapor pozemního zabezpečení navigace

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1956-01.09.1961
Vyznamenání:
Decorations:
01.10.1956
Poznámka:
Note:
01.10.1956-01.10.1960 VÚ 8010 Čáslav
01.10.1960-01.09.1961 VÚ 8010 Náměšť nad Oslavou
Zdroje:
Sources:
Vojenský správní archiv Olomouc, skupina ČSLA, fond 0846 (20. stíhací letecký pluk),
URL : https://www.valka.cz/20-stihaci-letecky-pluk-1956-1961-t48617#234329Verze : 1