Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 2. sboru protivzdušné obrany státu [1961-1969]

Command Post of 2nd State Air Defense Corps

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 2. sboru protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Velitelské stanoviště 2. sboru protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1969
Nástupce:
Successor:
Velitelské stanoviště 2. divize protivzdušné obrany státu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.09.1969 2. sbor protivzdušné obrany státu


OPERAČNĚ:
01.09.1961-31.03.1967 Velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu
01.04.1967-31.08.1969 Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-01.09.1969 Brno, Jaselské kasárny ("mírové" VS) /
01.09.1961-01.09.1969 Rebešovice, Zodolněné velitelské stanoviště ("bojové" VS) /
Velitel:
Commander:
01.09.1961-01.09.1962 Růžička, Václav (Major)
01.09.1962-DD.MM.1969 Uhlíř, Stanislav (Podplukovník)
DD.MM.1969-01.09.1969 Burget, Leo (Podplukovník )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (2. sbor protivzdušné obrany státu)
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-2-sboru-protivzdusne-obrany-statu-1961-1969-t48575#460832Verze : 4
Velitelské stanoviště 2. sboru PVOS


Zřízeno: 1961
Tvořilo organickou součást velitelstí


Podřízené jednotky:
- Sál bojového velení
- Sborová hláska
- Naváděcí stanoviště
- Oblastní letecké dispečerské stanoviště
- Rota bojového velení
- Styčná skupina PLD a PLRV
- Družstvo VS


Zrušeno: 1.9.1969 - spolu s Velitelstvím 2.sPVOS. Z jeho podstaty však pro Ve 2.dPVOS bylo zřízeno VS jako SAMOSTATNÝ VÚ
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-2-sboru-protivzdusne-obrany-statu-1961-1969-t48575#189259Verze : 0