Main Menu
User Menu

33. letištní prapor [1956-1967]

33rd Air Base Battalion

     
Název:
Name:
33. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
33. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1967
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1956-01.08.1957 Letecký týl
01.08.1957-01.10.1958 6. letecká technická skupina
01.10.1958-15.11.1959 34. letecká technická skupina
15.11.1959-01.09.1961 2. letecká technická skupina
01.09.1961-01.09.1967 2. sbor protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
01.09.1956-15.11.1959 Hradčany, letiště /
15.11.1959-01.09.1967 Piešťany, letiště /

Velitel:
Commander:
01.09.1956-DD.MM.RRRR Herman, Václav (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Dolejš, Antonín (major)
DD.MM.RRRR-01.09.1967 Rábek, Josef (podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.09.1956-15.11.1959 VÚ 4408 Hradčany
15.11.1959-01.09.1967 VÚ 4408 Piešťany
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 0000 (33. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/33-letistni-prapor-1956-1967-t48572#454656Verze : 1
MOD
33. letištní prapor (33. lpr)


Krycí číslo: VÚ 4408


Zřízení: 01.09.1956


Dislokace:
Hradčany (1956 - 1959)
Piešťany (1959 - 1967)


Nadřízený stupeň:
Velitelství letectva - hlavní týl (01.09.1956-31.07.1957)
Velitelství 6. letecké technické skupiny (01.08.1957-30.09.1958)
Velitelství 34. letecké technické skupiny (01.10.1958-DD.MM.1959)
Velitelství 2. letecké technické skupiny (DD.MM.1959-31.08.1961)
Velitelství 2. sboru protivzdušné obrany (01.09.1961-31.08.1967)



Zabezpečované jednotky:
26. stíhací letecký pluk (1956 - 1958)
30. stíhací bombardovací letecký pluk (1958 - 1959)
7. stíhací letecký pluk (1959 - 1967)


Zrušení: k 1.9.1967


Zdroj:
www.vojenstvi.cz, ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/33-letistni-prapor-1956-1967-t48572#189249Verze : 0